Ana Sayfa   |   Fiyat Listemiz   |   Uyku Bilgileri   |    Kataloglar
 

Diğer Haberler
KALİTELİ BİR UYKU İÇİN DOĞRU YASTIĞI SEÇİN

Siz mışıl mışıl uyurken vücudunuz vitamine doysun!

7/24 TOPLUMUNDA UYKUNUN GELECEĞİ

Yatak alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Uyku keyfiniz yarım kalmasın!

Nature Massage ile uyanmak da uyumak kadar keyifli!

Teknolojide son nokta: Viscoelastik Akıllı yatak

İşbir Yatak medikal ürünlerde İNDİRİM!

Doğru yatak + iyi uyku = Sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür..

Uykusuzluğu yenmek için ip uçları

Her Gün Yeniden Doğmak

Sağlıklı bir uyku için gereken teknolojiler işbir yatak' ta...

KAMUOYUNA DUYURULUR

Viscosnore medikal destek yastığımız ile nefes tıkanıklığı ve horlama tarihe karışıyor!

Anne Adaylarına Özel- Visco Ürünler...

Reflü yastıklarımız ReflüMed ve ReflüMax ile tedavinizde iyileşme şansınızı arttırın.

Yatak kliması ile Yazları serin, kışları sıcak..

İyi bir uyku için 10 öneri.

 
 
Uykusuzluğu yenmek için ip uçları


Uykuya geçmekte ya da uykuda kalmada düzenli sorun yaşıyor musunuz? Geceleri uyanıp, dakikaların geçmesini mi bekliyorsunuz? Bu geçici ya da kronik uykusuzluk sorununuz olduğunu gösteriyor olabilir. Uykusuzluk sorunu, yenilenmiş ve zinde uyanmanızı engelleyerek, yaşam kalitenizde ciddi bir düşüş yaşamanıza neden olur.

İyi haber, belirli davranışlarınızı ve yaşam tarzınızı değiştirerek uykusuzluk sorununuza çare bulabilirsiniz. Uykusuzluğu yenmek için yapabileceklerinizi sizin için sıraladık.

Aynı saatte uyanın: Vücudunuzu her gün aynı saatte uyanmaya alıştırmanız gerekiyor. Hafta içi erken kalkıyorsanız, hafta sonu geç uyanmak çekici gelecektir. Uyanış saatleriniz erkene çekmenin uykusuzluk sorununuza iyi geleceğini unutmayın.

Uyarıcıları erken bırakın: Nikotin, alkol, kafein ve uyarıcı görevi gören ilaçları uyumadan birkaç saat öncesine kadar tüketmeye çalışın. Kafein, hem uykuya geçmeyi zorlaştırır, hem de gece boyunca uyanmanıza yol açar. Alkol ise, ilk baştaki sakinleştirici etkisinden sonra huzursuz bir uykuya neden olacaktır.

Kestirmelerinizi uzatmayın: Gün içi kestirmeler uykusuz geceleri telafi ediyor gibi gelse de, derin uykuya dönüşen uzun kestirmeler gece uykunuzun ritmini bozacaktır. Tavsiye edilen kestirme ve öğle uykusu süresinin 20 dakika olduğunu unutmayın.

Düzenli egzersiz yapın: Düzenli yapılan egzersiz ve spor, hem uyku kalitesini, hem de uyku süresini arttırır. Burada dikkat etmeniz gereken, yatağa gitmeden üç saat öncesine kadar günlük egzersizinizi bitirmiş olmanız.

Uyku öncesi aktivitelerinizi azaltın: Akıllı telefonların uykuya geçmekte en büyük engellerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Mümkün olduğunca yatak odanızda televizyon da izlememenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca, alarmınızı telefon yerine gerçek bir saate dönüştürmeyi unutmayın.

Uyku öncesi yeme ve içme alışkanlıklarınızı değiştirin: Uyumadan en az bir saat önce yemek yemeyi ve sıvı tüketmeyi bırakmanız gerekiyor. Bir şeyler atıştırmak sindirim sisteminizi harekete geçirir ve uykuya dalmanızı engeller. Sıvı tüketmek ise, gece tuvalete gitmenize neden olacaktır.

Uyuduğunuz yeri rahat bir hale getirin: Yatak odanızdaki ısı, ışıklandırma ve ses, uykuya dalmaya ve uyumaya uygun hale getirilmelidir. Ayrıca yatağınız rahat, ergonomik ve sağlık sorunlarınıza göre seçilmiş olmalıdır.

Uyku öncesi endişelerinizi azaltın: Yatağınıza yattığınızda o günün değerlendirmesini yapmamaya ve bir sonraki gün yapılacakları düşünmemeye çalışın. Endişe iyi bir uykunun en büyük düşmanlarından birisidir. Derin nefes teknikleri, basit kas gevşetme hareketleri ve meditasyon alternatiflerine açık olun.

Terapiyi göz ardı etmeyin: Bilişsel ve kavramsal terapi yöntemlerinin, kronik uykusuzluk sorununa hızlı ve kalıcı çözümler getirdiğini unutmayın. Terapi, yaşa bağlı uyku değişiklikleri ve uyku düzenini bozan faktörlerin tanımlanmasına yardımcı olacaktır.

 
Kurumsal

Hakkımızda
Vizyon
Misyon
Ürünler

Yataklar
Bebek Ürünleri
Beyaz Ev Tekstili
Medikal Destek Sistemleri
Baza ve Başlıklar
SOFA & BED SERİES
Sertifikalarımız

Altın Marka Ödül Sertifikası
Avrasya Kalite Ödülü Sertifikası
Sosyal Medya ve Tüketici
Gost R
ISO 10002
ISO 9001
Daha fazla...
İletişim

Acıbadem uyku merkezi      - T: 0 216 339 14 15

Kadıköy Uyku Merkezi - T: 0 216 418 69 94

Altunizade uyku merkezi     - T: 0 216 651 98 27

Göztepe uyku merkezi         - T: 0 216 357 53 54

 

 

       
DANIŞMA HATTI
444 0 444
| Copyright 2013 ® İşbir Yatak. Tüm hakları saklıdır kopyalanamaz.